FAQ: Časté dotazy

Turbodmychadlo bere olej, kolik by stála oprava?

Cena opravy turbodmychadla je závislá na jeho poškození. Revize turbodmychadla – 2000,- Kč (+ DPH) – Kompletní vyčištění, odzkoušení na zkušebním stavu MRV II a nastavení regulačního ventilu. Základní oprava – 6 000,- Kč (+DPH) – Originál opravárenská sada- nová ložiska, ucpávky, vyvážení rotoru, odzkoušení na zkušebním stavu MRV atd. Velká oprava – cca 6 500,- Kč (+DPH) – nový ložiskový střed. Nové originál turbodmychadlo cca 8 – 12 000,- Kč (+DPH) – podle přesného typu z turbodmychadla. Doba opravy standardně do dvou dní. Po dohodě i na počkání. K opravě potřebujeme dodat turbo vymontované.

Jak poznám, o jakou opravu se jedná?

Závažnost opravy poznáte, pokud turbodmychadlo vymontujete a hřídel turbodmychadla má větší vůli než 2 mm (nebo je zlomená či jsou ohnuté nebo obroušené lopatky atd.), pak je to oprava na nový Ložiskový střed (to znamená, že se vymění celý vnitřek turbodmychadla a ze starého kusu se použijí jenom boční stěny) a nebo doporučíme nové turbodmychadlo. V jiném případě se jedná o Základní opravu. V případě zájmu doporučuji turbodmychadlo vymontovat a dovézt k nám k posouzení či poslat na naší adresu obchodním balíkem. Po zhlédnutí Vám nabídneme konkrétní varianty opravy.

Mám Škodu Octaviu 1.9, 81 kw, často se mně stává, že mi motor vypíná do nouzového režimu. Jedná se o závadu na turbodmychadle?

V tomto případě doporučujeme udělat pouze revizi turbodmychadla (tzn. vyčištění, nastavení regulačního ventilu a odzkoušení na zkušebním stavu MRV II). Jedná se o zakarbonované variabilní lopatky turbodmychadla (VNT či VTG).

Mám vůz bez turbodmychadla a zajímalo by mě, které turbo byste mi doporučili dát do vozu? Dále by mě zajímalo, zda provádíte montáž a demontáž turbodmychadla?

Bohužel tímto oborem se nezabýváme (dáváním turbodmychadel do vozu, kde původně nejsou) – obrátil bych se na specializované tunningové společnosti. Montáž a demontáž turbodmychadel bohužel také nenabízíme, nemáme k tomu příslušné vybavení servisu. Naše společnost pouze opravuje a prodává turbodmychadla.

Jak se dostanu do Vaší společnosti?

Naše společnost sídlí u dálnice D1 – Exit 162 Velká Bíteš. Hned u sjezdu z dálnice je průmyslová zóna č.III (kde se nachází i servis MAN – Autoimpex), naše společnost je sousedem této společnosti. Naše budova je vidět i z dálnice D1. Poradenství a prohlédnutí turbodmychadla je samozřejmě zdarma. Těšíme se na Vaši návštěvu :).

Jak identifikuji turbodmychadlo?

Každé turbodmychadlo má svůj štítek, kde je číslo napsáno (např. Garrett 454232-0006, KKK 5303 988 0006, Holset 3597285, Schwitzer 318168, Mitsubisihi 49377-07052, IHI RHF4 VJ32). Jestli nemáte číslo z turbodmychadla, můžete nám nahlásit označení, pod kterým je u výrobce vozu (tzn. OE číslo) např. VW má 038253019C. Pokud ani toto číslo nemáte, můžete nám nahlásit typ vozu, rok výroby, výkon v kw, obsah motoru, popř. označení motoru, a my se pokusíme identifikovat Vaše turbodmychadlo. Další možností je vyhledání turbodmychadla v našem katalogu.

Jakou poskytujete záruku na opravy a na nové turbodmychadlo?

Záruka na nové turbodmychadlo je 2 roky. Na opravu turbodmychadla poskytujeme záruku 12 měsíců. Předpoklad je samozřejmě správná montáž turbodmychadla do vozu. Ke každému turbodmychadlu je přiložen montážní návod, podle kterého doporučujeme postupovat.

Měl bych zájem o repasované turbodmychadlo výměnným způsobem.

Naše společnost může nabídnout výměnným způsobem jen některé typy. Jedná se o repasovaná turbodmychadla především koncernu VW (Škoda, Audi, Seat, VW).

Pokud jste zde nenašli Váš dotaz, volejte na naši infolinku tel.: 566 531 246